Utstillere

Tidsskjema for finaleringen

Tidsskjema for finaleringen

Foto: Thomas Haugersveen

Tidsskjemaet for finaleringen

Nysgjerrig på tidsskjemaet for finaleringen? Da kan du ta en titt på kjøreplanen for alle tre dagene nedenfor! Vi gjør oppmerksom på at det ikke avholdes gruppefinaler eller Best in show-finale for beste junior og beste veteran.

Valpefinale i Hall C.

Vi presiserer at "Beste valp" vil ha en separat finale i Hall C, ring 36-38. "Beste valp"-finalen avholdes på samme måte som "Beste junior" og "Beste veteran" i finaleringen; BIR-valpene som er stilt den aktuelle dag sendes inn i ringen. 10 finalister plukkes ut av disse valper. Det plasseres 4 valper, som også premieres, og de resterende opp til 10 får tildelt en finalistrosett.

Sendeskjema for live streaming:

Fredag:

  • 11.15 Agria studio
  • 11.30 - 12.00 Agility » Stovner hundeklubb
  • 12.00 - 12.30 Lydighet » Stovner hundeklubb
  • 12.30 - 13.00 Moteoppvisning med hund » Vinje Ullvarefabrikk AS / Lanullva
  • 13.00 - 13.30 Servicehunder » Norske Servicehunder
  • 13.30 - 13.40 Besøksvenn med hund » Røde Kors & Eukanuba
  • 13.40 - 14.00 Norske hunderaser
  • 14.00 - 14.30 Flyball-konkurranse » Oslo Hundeskole
  • 15.00 Åpningsseremoni – Opening ceremony
  • 15.15 Juniorhandling » Dommer: Claudio De Giuliani (IT)
  • 15.30 Dagens beste junior » Dommer: Dan Ericcson (SE)
  • 15.50 Gruppe 3 » Dommer: Hans Lehtinen (FI)
  • 16.05 Gruppe 4 » Dommer: Knut Sigurd Wilberg (NO)
  • 16.15 Agria studio
  • 16.20 Gruppe 9 » Dommer: Chan Weng Woh (MY)
  • 16.35 Dagens beste oppdretterklasse » Dommer: Liz Cartledge (GB)
  • 18.10 Dagens beste veteran » Dommer: Christine Rossier (CH)

 Lørdag:

  •  10.15 Agria studio
  • 10.30 - 11.00 Agility » Stovner hundeklubb
  • 11.00 - 11.30 Lydighet » Stovner hundeklubb
  • 11.30 - 12.00 Moteoppvisning med hund » Vinje Ullvarefabrikk AS / Lanullva
  • 12.00 - 12.10 Freestyle » Marianne Aas
  • 12.10 - 12.30 Norske hunderaser
  • 12.30 - 13.00 Servicehunder » Norske Servicehunder
  • 13.00 - 13.15 Besøksvenn med hund » Røde Kors & Eukanuba
  • 13.30 - 14.00 Flyball-konkurranse » Oslo Hundeskole
  • 15.00 Juniorhandling » Dommer: Tiina Taulos (FI)
  • 15.15 Dagens beste junior » Dommer: Leif Ragnar Hjorth (NO)
  • 15.35 Gruppe 2 » Dommer: Rafael Malo Alcrudo (ES)
  • 15.55 Gruppe 6 » Dommer: Arne Foss (NO)
  • 16.10 Agria studio
  • 16.15 Gruppe 7 » Dommer: Claudio De Giuliani (IT)
  • 16.30 Gruppe 10 » Dommer: Göran Bodegård (SE)
  • 16.40 Dagens beste hund av norsk rase » Dommer: Nils Brandstrup (NO)
  • 16.50 Eukanuba World Challenge Qualifying Event (Judge: Knut Sigurd Wilberg)
  • 17.05 Dagens beste oppdretterklasse » Dommer: Stefan Sinko (SI)
  • 17.25 Dagens beste veteran » Dommer: Hans Van Den Berg (NL)

Søndag:

  • 10.15 Agria studio
  • 10.30 - 11.00 Agility » Stovner hundeklubb
  • 11.00 - 11.30 Lydighet » Stovner hundeklubb
  • 11.30 - 12.00 Moteoppvisning med hund » Vinje Ullvarefabrikk AS / Lanullva
  • 12.00 - 12.10 Freestyle » Marianne Aas
  • 12.10 - 12.30 Norske hunderaser
  • 12.30 - 13.00 Servicehunder » Norske Servicehunder
  • 13.00 - 13.15 Besøksvenn med hund » Røde Kors & Eukanuba
  • 13.30 - 14.00 Flyball-konkurranse » Oslo Hundeskole
  • 14.30 Juniorhandling, finale » Dommer: Angela Lloyd (GB)
  • 15.00 Dagens beste junior » Dommer: Ole Staunskjær (DK)
  • 15.20 Gruppe 1 » Dommer: Barbara Müller (CH)
  • 15.40 Gruppe 5 » Dommer: Marianne Holmli (NO)
  • 16.00 Agria studio
  • 16.05 Gruppe 8 » Dommer: Annika Ulltveit-Moe (SE)
  • 16.20 Dagens beste hund av norsk rase » Dommer: Christen Lang (NO)
  • 16.30 Dagens beste oppdretterklasse » Dommer: Leif Ragnar Hjorth (NO)
  • 16.50 Dagens beste veteran » Dommer: Kari Järvinen (FI)
  • 17.10 Flaggseremoni – Flag ceremony
  • 17.20 Best in show » Dommer: Rodi Hübenthal (NO)